Teutoński Instytut Historii, Srebrny Róg, Królestwo Teutonii
 

 
 
 
 
Prace
 
 

 


Kronika internetowych dziejów Teutonii

Rozdział II: Sierpień 2004 - Grudzień 2004

Sierpień 2004 - Aktywność, która poważnie spadla w czerwcu i w lipcu, w sierpniu nie była już praktycznie widoczna. Cesarz nie widząc innej drogi wyboru, przejęty troską o losy Cesarstwa polecił baronowi Nosewiczowi podjęcie rozmów z Księstwem Sarmacji na temat ewentualnego przyłączenia Cesarstwa. Na okres od 10 do 30 powołany został Regent w osobie barona Nosewicza. Praktycznie cały sierpnia upłynął pod znakiem negocjacji z Księstwem, które prowadzi regent, a o których informowany był Cesarz. Ostatecznie Hołd Teutoński podpisany został 30 sierpnia przez Regenta, choć imieniem Cesarza.

Wrzesień 2004 - Wrzesień upłynął pod znakiem niezbyt udanego dostosowywania się do nowych realiów. Na liście dyskusyjnej padło zaledwie kilka wypowiedzi. Cesarz, a później Namiestnik pozbawiony od polowy sierpnia Internetu de facto nie sprawował władzy nad Marchią, dlatego praktycznie o większości spraw decydował baron Nosewicz uzurpujący sobie w okresie od 31 sierpnia do początków listopada urząd Regenta Marchii Teutońskiej.

Październik 2004 - Kompletna cisza na liście - nie padło tam ani jedno zdanie - głęboki kryzys Teutonii. Bezpowrotnie utracone zostało większość stron Teutonii m.in. Strona główna, MSSCT, CK, a także skrypty. Baron Nosewicz stworzył prowizoryczne strony Marchii.

Listopad 2004 - Powrót Namiestnika markiza Jakoba do czynnego życia w Teutonii, która dzięki nijakiemu Robertowi Czekańskiemu ma nowe, profesjonalne strony. W tym czasie do Marchii wprowadził się Krzysztof St. M. Kwazi, który stworzył pierwszą mapę fizyczną wysp teutońskich. Zostały zarządzenie wybory do Rady Marchii.

Grudzień 2004 - Powolna odbudowa świetności Teutonii. Krzysztof St. M. Kwazi zostaje burmistrzem stolicy - powstaje pierwszy herb i strona WWW Srebrnego Rogu. W skład nowej Rady Marchii (następczyni Rady Koronnej) wchodzą Patryk Kroll i Maciej baron Kich (jako jedyni stanęli do wyborów, a więc Namiestnik bez przeprowadza glosowania stwierdził objecie przez nich mandatów), oraz Krzysztof Kwazi - z wyboru Namiestnika. Kanclerzem zostaje wybrany Maciej baron Kich, natomiast Sekretarzami Departamentów: Kultury Patryk Kroll, Finansów Krzysztof Kwazi, Spraw Wewnętrznych sam kanclerz. Rada w pierwszej kolejności zajmuje się nowelizacją Statutu, na co poświęca aż trzy Sesje. Dwukrotnie odrzuca projekt Statutu autorstwa Namiestnika (dwa glosy przeciw, jeden wstrzymujący). Akceptację Senatu zyskał projekt Kanclerza w gruncie rzeczy nie wprowadzający żadnych istotnych zmian. Kanclerz nie zdążył jednak przedstawić go do podpisu Namiestnikowi, gdyż po raz trzeci zrzekł się urzędu. Namiestnik takiej sytuacji rozwiązał Radę Marchii i korzystając ze swoich uprawnień zarządził zmianę Statutu. Ta wersja nie zyskała jednak akceptacji Księcia, dlatego ostatecznie Statut wszedł w życie w ponad miesiąc po jego przed stawieniu pod obrady Radzie. Namiestnik odwołał ze stanowiska Prokuratora Marchii, oraz Starosty Baronii Slavia Karola barona Nosewicza.

28 grudnia 2004 roku markiz Jakob rozwiązuje Radę Marchii oraz wydaje nowy statut wprowadzający w Teutonii demokrację bezpośrednią. Zgodnie z nowym statutem każdy obywatel Teutonii może pełnić godność Senatora Marchii Teutońskiej.


Powrót

 
Copyright by TIH (c) | Design by Graybox.pl